Ranking powiatów i gmin rok 2016

Związek Powiatów Polskich ogłosił najnowszy ranking powiatów i gmin za rok 2016. Gmina Krasnystaw w kategorii gmin wiejskich plasuje się na 13 pozycji uzyskując 7770 punktów.

W 2016 roku uczestnicy rankingu oceniani byli w 85 kryteriach w 11 grupach tematycznych:

• działania proinwestycyjne i prorozwojowe;
  • rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego;
  • rozwój społeczeństwa informacyjnego;
  • rozwój społeczeństwa obywatelskiego;
  • umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji;
  • promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej;
  • promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu;
  • wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych;
  • współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Ogólnopolski Ranking Związku Powiatów Polskich to jedyne w Polsce tego rodzaju zestawienie samorządów, zarządzane na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Samorząd, który zajmuje pierwsze miejsce co najmniej przez rok, uzyskuje tytuł „Dobrego Polskiego Samorządu”. Tytuł taki przysługuje tylko liderowi rankingu na koniec danego roku.

Gmina Krasnystaw 2014