Festiwal Pączka i Faworka

DSC 5542Dnia 23 lutego 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej odbyła się V edycja „ Festiwalu Pączka i Faworka” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Krasnystaw „ PLUS” we współpracy z Gminnym Centrum Kultury.

Oficjalnego otwarcia i przywitania przybyłych gości min: Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Grabczuka, Starostę Powiatu Krasnostawskiego Pana Janusza Szpaka, Wicestarostę Pana Henryka Czernieja i Wójtów poszczególnych gmin dokonała Pani Dorota Sawa – Prezes LGD .

Podczas Festiwalu roztrzygnięto „Konkurs na Najsmaczniejszy Pączek”. Komisja składająca się z przedstawicieli poszczególnych Gmin oceniając walory smakowe i estetyczne wykonanie dokonała następującego wyboru:

• I miejce – Zespół Kulinarny – Gmina Gorzków
  • II miejsce – Gmina Żółkiewka
  • III miejsce – KGW Zagroda – Gmina Siennica Różana

Uczestnikom wręczono podziękowania, dyplomy, a zwycięzcom bony.

W trakcie Festiwalu wystąpił Teatr Pokoleń z Siennicy Różanej ze spektaklem „ Kryminalnie w Koziej Wólce”, Kapele: Cukrowniacy, Łopieńczacy, Gorzkowska Kapela Ludowa oraz Zespół Śpiewaczy Siedliszczanki.

Gmina Krasnystaw 2014