Turnieju Wiedzy Pożarniczej

DSC 7776Dnia 10 marca 2017 r. w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Krupem odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, którego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów  przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą.

Swoja obecnością przedsięwzięcie uświetnił m. in. Zastępca Wójta Gminy Krasnystaw – Pan Tomasz Barczuk, Komendant Miejsko- Gminny ZOSP RP w Krasnymstawie  - Pan Leszek Waręcki, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego ZOPSP RP w Krasnymstawie – Pan Henryk Knap, Dyrektor Zespołu Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Krupem – Pan Henryk Długosz, Pracownik Urzędu Gminy Krasnystaw – Pani Iwona Paradowska oraz nauczyciele przygotowujący młodzież.

W Turnieju wzięła udział młodzież w dwóch grupach  wiekowych Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Kolejność miejsc, w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiała się następująco:

I grupa wiekowa – Szkoła Podstawowa

1. Norbert Malec
  2. Mikołaj Kalisz
  3. Hubert Moń
  4. Julia Karluk

II grupa wiekowa – Gimnazjum

1. Norbert Kaluźniak
  2. Bartłomiej Kostrzanowski
  3. Magdalena Steć
  4. Kinga Malec

Po zmaganiach intelektualnych,  uczestnicy imprezy udali się na zwiedzanie jednostki OSP w Krupem, gdzie mogli z bliska podziwiać cały sprzęt pożarniczy. Na zakończenie czekała niespodzianka – ognisko przygotowane przez władze jednostki OSP Krupe.

Gmina Krasnystaw 2014