Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

27 kwietnia 2017 r. w Zespole Nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego odbył się jubileuszowy Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji księdza Jana Twardowskiego.

Do tegorocznej edycji konkursu „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”, nad którym patronat objęli Starosta Krasnostawski Janusz Szpak i Wójt Gminy Krasnystaw Janusz Korczyński zgłosiło się 38 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Komisja konkursowa w składzie: Beata Zadrąg – przewodnicząca, Barbara Bucht i Barbara Wójcik wyłoniła dziewięciu laureatów.

Nagrodzeni finaliści z klas I – III szkoły podstawowej to:

• Michał Hać z Siennicy Nadolnej,
  • Ewelina Rzepkowska z Izbicy
  • Zuzanna Wróbel z Jaślikowa.

Laureatami z klas IV – VI  zostali:

• Filip Krzysztofik z Siennicy Nadolnej,
  • Aleksandra Sulkowska ze SP nr 1 w Krasnymstawie
  • Małgorzata Weremko ze szkoły w Łopienniku Dolnym.

Wśród gimnazjalistów sukces odniosły:

• Iga Dudzińska z Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie,
  • Dominika Jurczyńska z Gorzkowa
  • Amelia Niedźwiadek z Siennicy Nadolnej.

Jury wyróżniło również Aleksandrę Kazimierczuk z Małochwieja Dużego oraz uczennice gimnazjów w Krupem – Oliwię Panas i Izbicy – Małgorzatę Repeć.

Wszyscy laureaci oraz uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Dyplomy i nagrody wręczała dyrektor szkoły Małgorzata Policha, zastępca Wójta Gminy Krasnystaw Tomasz Barczuk, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie Sławomir Kozioł.

Organizatorzy dziękują recytatorom i ich opiekunom za przygotowanie i udział w konkursie, sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe.

Gmina Krasnystaw 2014