III edycja Festiwalu „Wielkanocne Smaki”

W sobotę 29 kwietnia 2017 roku w Wiejskim Domu Kultury w Siennicy Nadolnej odbyła się III edycja Festiwalu „Wielkanocne Smaki” organizowanego przez miejscowe Koło Gospodyń oraz Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej.

Na spotkanie przybyły panie z kół gospodyń z gminy Krasnystaw oraz zaproszeni goście: Pan Mirosław Berbeć – Przewodniczący Rady Gminy,  Agnieszka Figlarska Radna  Rady Gminy Krasnystaw,  Beata Hartanowicz z Urzędu Gminy Krasnystaw, pan Mirosław Waręcki – sołtys wsi Siennica Nadolna, pan Janusz Tokarski – prezes OSP Siennica Nadolna,  pan Wojciech Hus z LGD „Krasnystaw PLUS.

W spotkaniu uczestniczyła pani Dorota Moń właścicielka gospodarstwa ekologicznego w Krupem, która w kilku zdaniach opowiedziała o produkcji serów.

Podczas spotkania ogłoszony został Konkurs na „ Sernik Wielkanocny”.

Jury w składzie:
1. Agnieszka Figlarska – przewodnicząca komisji
2. Beata Hartanowicz i Wojciech Hus - członkowie
 oceniając walory smakowe i estetyczne wyłoniło 3 laureatów.

Pierwsze miejsce zajęło KGW w Krynicy, drugie miejsce przypadło KGW Niemienice Kolonia a trzecie KGW Siennica Nadolna.  Pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania.

W części artystycznej wystąpiła Kapela Cukrowniacy i Zespół Śpiewaczy Melodia.

Gmina Krasnystaw 2014