IV Festiwal Twórczo Zakręconych w Krasnymstawie

FTZ 2017 B2-alt 800pxJ

 

Organizator IV Festiwalu Twórczo Zakręconych w Krasnymstawie:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania KRASNYSTAW PLUS
ul. Matysiaka 7, 22-300 Krasnystaw

 

Partnerzy organizacyjni: Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., Urząd Miasta Krasnegostawu, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Krasnostawski Dom Kultury, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janiny Doroszewskiej w Krasnymstawie, Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie
Partnerzy medialni: Tygodnik Zamojski, Polskie Radio Lublin, Panorama Lubelska, Super Tydzień Chełmski, Kolory Życia, Coricamo, Beading Polska

Miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janiny Doroszewskiej w Krasnymstawie

Festiwal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,Krasnystaw Plus” zaprasza w dniach od 29 czerwca do 2 lipca 2017 r do Krasnegostawu na IV Festiwal Twórczo Zakręconych.

Festiwal jest imprezą hobbystyczną skierowaną do wszystkich, którzy kochają rękodzieło a także lokalne smaki. Ludzie zafascynowani rękodziełem podczas warsztatów uczą się nowych technik, wymieniają doświadczenia, poznają nowości z branży a także nawiązują nowe kontakty. Festiwal to również miejsce do zrobienia zakupów, poznania nowych trendów a także posmakowania lokalnych potraw oraz poznania tradycji Lubelszczyzny. Uczestnikami Festiwalu są osoby, które do Krasnegostawu przyjeżdżają z całej Polski oraz Ukrainy.

W programie Festiwalu w dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2017 r przewidziano warsztaty dla dorosłych i dla dzieci z różnych technik rękodzieła, które poprowadzą znani twórcy i artyści oraz pokazy starych technik rękodzielniczych. Uczestnicy będą mieli szansę na zapoznanie się z technikami min. Steampunk, Shabby/vintage, Sospesso na drewnie, Frottage i patynowanie rustykalnym woskiem, Kanzashi: kwiaty, broszka, Decoupage na świecznikach, Filcowanie na tkaninie, Patchwork od A do Z, Warsztaty kaletnicze, Sutasz, Zimna Porcelana, Haft matematyczny, Bransoletka - Ścieg peyote, Tkanie wełną – mitenki, Haft koralikowy, Bawełniane anioły, Tkanie wełną – czapka, Bransoletka – ścieg Petersburski, Mydełka, Scrapbooking kartka, Formy ażurowe - PTAK", Koronka pętelkowa.
Nowością tegorocznych warsztatów są techniki: Zimna Porcelana, Lalki Waldorfskie Powertex- Anioł w technice Powertex – postać stojąca, Garncarstwo, Amikurumi - ptaszek z bajki "Angry Birds" i bezpłatne warsztaty kulinarne: Przygotowanie potraw regionalnych województwa lubelskiego.
W ramach Festiwalu zapraszamy na Kiermasz Produktu Lokalnego i Rękodzieła oraz stoiska z akcesoriami do tworzenia rękodzieła, gdzie będzie można obejrzeć oraz kupić prace zaproszonych artystów rękodzielników, uczestników i partnerów Festiwalu oraz materiały od dystrybutorów i firm zajmujących się rękodziełem. W programie festiwalu nie zabraknie także wystawy malarskiej artystów plastyków, występów teatru, zespołów folkowych i ludowych, zabaw dla dzieci oraz degustacji tradycyjnych potraw regionalnych.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W WARSZTATACH I KIERMASZU
Więcej informacji o Festiwalu i warsztatach na stronie:

tworczozakreceni.eu
www.facebook.com/tworczozakreceni.eu

 

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2018
Download Joomla Templates
stat4u stat4u