W Małochwieju Małym realizują projekty z myślą o wsi i dla wsi!

... Wsi spokojna , wsi wesoła –jubileusz stulecia wsi Małochwiej Mały” to jeden z trzech projektów realizowanych w 2017 r. przez Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne Gniazdo” Projekt  dofinansowany jest ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje  FIO 2.  Kwota dofinansowania wynosi  4964 zł.

Czas trwania projektu 01.06.2017 r. – 31.08.2017 r.

Celem projektu jest organizacja obchodów 100 lecia wsi Małochwiej Mały, która przyczyni się do podsumowania osiągnięć wsi i jej mieszkańców w sferze społecznej, kulturowej i gospodarczej na przestrzeni wieku.

Zadania projektowe pomogą mieszkańcom bliżej poznać własne korzenie i bardziej związać ich ze środowiskiem lokalnym jako „rodzinnym gniazdem”.

W ramach obchodów stulecia odbędą się;

• otwarcie  Izby  Regionalnej;
  • wystawy narzędzi gospodarskich oraz  sprzętów gospodarstwa domowego dawnych i współczesnych;
  • wystawy  pasji i zainteresowań obecnych i dawnych mieszkańców wsi;
  • wystawa  zawodów dawnych i zapomnianych oraz  zawodów obecnych  naszych mieszkańców ;
  • Sesja Sołecka  poświęcona  osiągnięciom wsi i jej mieszkańców na przestrzeni stulecia;
  • koncert artystyczny „Naszej wsi na 100 letnie urodziny” w wykonaniu mieszkańców różnych pokoleń;
  • „Małochwiejska  biesiada”- wspólne biesiadowanie; pieśni i piosenki dawne i współczesne  w wykonaniu mieszkańców i zaproszonych zespołów połączone z  poczęstunkiem.

Finałową imprezę jubileuszową zaplanowano na dzień 13 sierpnia 2017r.

Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego
Rodzinne Gniazdo