Wizyta delegacji z Gminy Krasnystaw na Ukrainie

W dniach 15-16 lipca 2017 r. 16-osobowa delegacja z Gminy Krasnystaw z Przewodniczącym Rady Gminy Mirosławem Berbeciem, Zastępcą Wójta Tomaszem Barczukiem, Sekretarz Gminy Edytą Gajowiak-Powroźnik udała się z wizytą do miejscowości Smidyn na Ukrainie, z którą w 2017 r. nawiązała współpracę.

Głównym celem wizyty był udział w „Dniach Smidyna”, gdzie swój dorobek zaprezentowali lokalni artyści i twórcy ludowi. Gościnnie wystąpiła też Kapela „Cukrowniacy” działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

Delegacji towarzyszyli przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w naszej gminie z zamiarem nawiązania współpracy pomiędzy organizacjami społecznymi  na Ukrainie i tym samym możliwości pozyskania środków zewnętrznych na działalność statutową .

Delegacja została ciepło przyjęta przez władze Smidyna i organizacji „Smidyńska Inicjatywa” oraz Deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy, zastępcę przewodniczącego Komitetu Spraw Zagranicznych Rady Najwyższej Igora Wołodymirowicza Guza .

Gospodarze zapoznali gości z działalnością władz lokalnych, pokazali funkcjonującą w Smidynie szkołę, przedszkole, dom kultury.

Podczas wizyty obie strony zadeklarowały chęć pogłębienia współpracy zarówno poprzez wzajemny udział w wydarzeniach kulturalnych, jak i możliwość wspólnej realizacji projektów.

Gmina Krasnystaw 2014