Dożynki wiejskie w Wincentowie

DSC 6821W dniu 15 sierpnia 2017r. w Wincentowie  odbyły się uroczystości dożynkowe, w których licznie uczestniczyli mieszkańcy wsi i sąsiednich miejscowości.

Organizatorami uroczystości byli: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich  z Wincentowa i Krupca, OSP z Wincentowa oraz Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej.

Uroczystość rozpoczęła msza św. polowa koncelebrowana przez ks. Franciszka Kamińskiego, podczas której delegacja mieszkańców Wincentowa ofiarowała wieniec, chleb i owoce – symbol tegorocznych zbiorów. Wieniec  został wykonany przez panią Beatę Suszek z Wincentowa. Gospodarzami dożynek byli  pani Ewa Bednarczyk i pan Andrzej Kwiatoń.

Następnym punktem uroczystości była część obrzędowa przygotowana przez panią Krystynę Kobylańską, dzieci i młodzież z Wincentowa  i Krupca oraz kapelę Cukrowniacy.

Występy artystyczne poprzedzone zostały powitaniem gości uczestniczących w uroczystości: Wicestarosty Powiatu Krasnostawskiego Henryka Czernieja,  Wójta Gminy Krasnystaw Janusza Korczyńskiego, Zastępcy Wójta Tomasza Barczuka,  Przewodniczącego Rady Gminy Krasnystaw Mirosława Berbecia,  Sekretarz Gminy Edyty Gajowiak-Powroźnik oraz Wiceprezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie Sławomira Kozioła.

W części artystycznej wystąpił zespół śpiewaczy Melodia działający przy Gminnym Centrum Kultury, zespół taneczny z Małochwieja Dużego oraz kabaret KGW z Bzitego.

Gmina Krasnystaw 2014