Jubileusz 127-lecia OSP w Krupem

wtorek, 19 września 2017

IMG 0160W dniu 10 września 2017 r. w Krupem obchodzony był jubileusz 127-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej przy budynku remizy strażackiej, którą odprawił Kapelan Powiatowy ks. Henryk Kozyra.

Podczas oficjalnej ceremonii najważniejszymi punktami było pożegnanie starego sztandaru,
a następnie poświęcenie i uroczyste przekazanie nowego sztandaru OSP ufundowanego przez Społeczny Komitet Fundacyjny. Nowy sztandar został odznaczony przez Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych w Warszawie.

Podczas uroczystości zostały wręczone Medale "Za Zasługi dla Pożarnictwa”.
Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
1. Stanisław Szydłowski
2. Stanisław Ciechan

Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
1. Krystyna Atras
2. Tomsz Barczuk
3. Janusz Kocimski
4. Wiesław Sadlak
5. Krzysztof Łoś
6. Kazimierz Krasa
7. Jan Krasa
8. Ireneusz Cieślak

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
1. Beta Łoś
2. Sylwia Panas
3. Piotr Panas
4. Andrzej Tkaczyk

Odznaki „Wzorowy Strażak” otrzymali:
1. Rafał Furgała
2. Marzena Kamińska
3. Elżbieta Pastuszak
4. Wojciech Kostrzanowski
5. Grzegorz Wędzina
6. Łukasz Wędzina
7. Damian Sowa
8. Piotr Pastuszak

Dodatkowo zostali uhonorowani za zaangażowanie i wieloletnią pracę na rzecz OSP Krupe – Krzyżem Koronnym – II klasy odznaczony został :
1. Janusz Korczyński - Wójt Gminy Krasnystaw
2. Wiesław Kocimski – Prezes OSP w Krupem od 1971 roku (46 lat pracy jako Prezes i 50 lat jako strażak) zaś
Honorowym Krzyżem Zasługi
1. Edyta Gajowiak- Powroźnik - członek Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Krasnymstawie

Po części oficjalnej – zaproszeni goście, druhowie strażacy i mieszkańcy mogli posilić się strażacką grochówką oraz wysłuchać Kapeli „Cukrowniacy”, młodzieżowej drużyny pożarniczej działającej przy OSP w Krupem prowadzonej przez P. Alicję Tomasik- Matysiak oraz młodzieży z terenu Gminy Krasnystaw prowadzonej przez instruktora P. Zbigniewa Wolanina.

Gmina Krasnystaw 2014