Gminne Złote Gody

środa, 4 października 2017 r.

IMG 4026Miło nam poinformować, że 3 października br. w Urzędzie Gminy Krasnystaw 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowało 6 par: Stanisław i Stefania Cichosz, Stanisław i Zofia Kwiecień, Kazimierz i Krystyna Skubisz, Stanisław i Jadwiga Szydłowscy, Kazimierz i Maria Troć, Edward i Alicja Zięba. Natomiast jedna para świętowała 60- lecie pożycia małżeńskiego - Marian i Wacława Tarnowscy.

Uroczystość odbyła się w miłej i ciepłej atmosferze. W imieniu samorządu życzenia przybyłym parom złożył Janusz Korczyński – Wójt Gminy Krasnystaw, który w swoim wystąpieniu mówił między innymi o istocie małżeństwa i jego wpływie na kształtowanie młodego pokolenia.
W uroczystości wzięli udział także: Henryk Czerniej – Wicestarosta Krasnostawski, Mirosław Berbeć - Przewodniczący Rady Gminy, Leszek Szeniak – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, Edyta Gajowisk-Powroźnik – Sekretarz Gminy Krasnystaw oraz Renata Gałan – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Po części oficjalnej za jubilatów został wzniesiony toast lampką szampana.

Gmina Krasnystaw 2014