Festiwal „Smaki Jesieni”

DSC 748313 października 2017 roku w Poperczynie już po raz VII odbył się Festiwal „Smaki Jesieni” zorganizowany przez Stowarzyszenie LGD Krasnystaw „PLUS”. Gminę Krasnystaw reprezentowały: Edyta Gajowiak - Powroźnik – Sekretarz Gminy Krasnystaw,  Pani Dorota Rybczyńska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krynicy.

KGW w Krynicy przygotowało  tradycyjne potrawy min.: pierogi z kapustą i grzybami, rogaliki na piwie, pasztety, sałatki i kompot.

Podczas Festiwalu ogłoszone zostały konkursy na „smakowity napitek” oraz ciasto drożdżowe z wykorzystaniem owoców jesieni.

Panie z Koła w Krynicy przygotowały ciasto drożdżowe ze śliwkami i kruszonką oraz nalewkę  z czarnego bzu.

W kategorii „smakowity napitek” KGW z Krynicy zajęło III miejsce.

Gratulujemy!

Podczas Festiwalu na scenie prezentowały się: Kapela z Gorzkowa, Cukrowniacy, Uroczysko oraz Kapela z Żółkiewki.

Gmina Krasnystaw 2014