Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 12 października w Zespole Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie odbyły się Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli  nauczyciele uczący w szkołach i przedszkolach z terenu gminy.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Wojciech Kowalczyk – pełniący funkcję Wójta Gminy Krasnystaw, Krzysztof Kowalczyk - dyrektor Zespołu Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, Danuta Hus - nauczyciel i przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Ksiądz Prałat Henryk Kapica.

Następnym punktem programu było wręczenie nagród Wójta Gminy Krasnystaw. W tym roku nagrodzeni zostali: Małgorzata Policha dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej, Krzysztof Kowalczyk dyrektor Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie,  Andrzej Jasionowski dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym,  Danuta Bojarska nauczyciel matematyki i geografii,  Paweł Haładyj nauczyciel wychowania fizycznego oraz  Dariusz Sułek nauczyciel biologii.

Następnie swoje nagrody przyznali kolejno dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy. Nie zabrakło ciepłych, miłych, a także refleksyjnych słów dotyczących pracy nauczyciela. Nagrodzeni otrzymali okolicznościowe dyplomy, a te szczególne chwile zostały utrwalone na pamiątkowych fotografiach.

Podsumowaniem gali był występ uczniów Zespołu Nr 3, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny w formie serwisu informacyjnego. W role bardzo dobrze wcielili się chłopcy i dziewczęta z klas IV - VIII.

Zebrani mieli również okazję do rozmów, wspomnień i wymiany zdań przy wspólnym poczęstunku.