XII edycja Powiatowego Konkursu recytatorskiego o Grudniowy Laur

W dniu 12 grudnia 2018 r.  w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej  odbyła się kolejna XII edycja  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego o Grudniowy Laur „…serce oddałam wioskom”. W konkursie uczestniczyli recytatorzy z różnych miejscowości Powiatu Krasnostawskiego. Wykonawcy prezentowali  po dwa utwory twórców pochodzących z naszego regionu.

Po wysłuchaniu 29 prezentacji jury w składzie:  p. Maria Kowalczyk, p.Barbara Bucht, p. Anita Sokół przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

• w kategoria klasy I – III
    • Grudniowy Laur  - Jadwiga Stępniak - Szkoła Podstawowa w Fajsławicach /opiekun Halina Błaziak/
    • Majewska Julia - Szkoła Podstawowa w Fajsławicach /opiekun Urszula Paluch
    • Aleksandra Jagieło -  Szkoła Podstawowa w Fajsławicach / opiekun Ewa Szyszko/
    • Amelia Książek - Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej /opiekun Urszula Miszczak /
  • kategoria klasy IV - VI
    • Grudniowy Laur – Grzegorz Chemicz - Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej /opiekun Bożena Mitura/
  • wyróżnienia:
    • Oliwia Sulikowska - Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej /opiekun Bożena Mitura/
    • Zuzanna Wróbel - Szkła  Podstawowa w Jaślikowie /opiekun Małgorzata Lisowska/
    • Krystian Krzowski - Szkła  Podstawowa w Jaślikowie /opiekun Małgorzata Lisowska/
  • kategoria wiekowa klasy VII, VIII, III gimnazjum
    • Grudniowy Laur – Oliwia Panas -Szkoła Podstawowa w Krupem; /opiekun Dorota Bielesza/
    • Klaudia Wilgocka - Szkoła Podstawowa w Krupem /opiekun Dorota Bielesza/
    • Mikołaj Koziej - Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej /opiekun Beata Wrońska/
    • Klaudia Czyż - Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej /opiekun Beata Wrońska/.

Celem konkursu było: propagowanie  piękna poezji twórców ludowych Lubelszczyzny, rozwijanie uzdolnień recytatorskich dzieci i młodzieży oraz kształtowanie kultury żywego słowa.

Wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Rybczyńska oraz członkowie komisji konkursowej.