Kapela Folkowa „STYRTA” zdobyła III miejsce na XXV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W dniach 11-13 stycznia 2019 r. odbył się XXV Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Do Będzina, co roku przybywają najlepsi soliści i zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach. Od czwartku 10 stycznia do soboty 12 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej odbywały się przesłuchania finałowe 139 najlepszych zespołów i solistów spośród 1625, którzy w grudniu startowali w odbywających się w Polsce i za granicą eliminacjach.

Kapela Folkowa „STYRTA” działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej  zajęła III miejsce w kategorii młodzieżowe i dorosłe zespoły wokalno-instrumentalne.

Zaprezentowała trzy utwory: kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, „Mizerna cicha” i „Gore gwiazda”.

Kapela wystąpiła w składzie:

• Krzysztof Darmochwał - akordeon, kierownik kapeli,
  • Olga Kister - śpiew,
  • Patrycja Chwała - śpiew
  • Paweł Wojtal - flety, śpiew
  • Mateusz Kołtun - gitara basowa, śpiew
  • Zbigniew Sobstyl - gitara
  • Przemysław Wójcik - instrumenty perkusyjne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!