Okno na świat

Biblioteka Publiczna Gminy Krasnystaw z/s w Siennicy Nadolnej bierze udział w programie Akademia Orange dla Bibliotek” w ramach uczestnictwa w Programie Rozwoju Bibliotek realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w latach 2009-2013. Udział w programie „Akademia Orange dla bibliotek” umożliwił otrzymanie w tym roku dotacji w wysokości 1 704,32 zł.

Celem darowizny jest: Edukacja oraz popularyzacja wykorzystania Internetu przez użytkowników Bibliotek, a w szczególności zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filiach, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym do 06.08.2012 r. Dotacja wykorzystana zostanie m.in. na uiszczenie internetowych opłat abonamentowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej, w Filii Bibliotecznej w Krupem i Niemienicach. W wymienionych placówkach bibliotecznych można bezpłatnie korzystać z Internetu.
Dzięki Fundacji Orange Biblioteka Publiczna Gminy Krasnystaw wraz z filiami uczestniczą w przemianie w nowoczesne i multimedialne centra odgrywające ważną rolę społeczną i informacyjną.

Gmina Krasnystaw 2014