Odnawialne źródła energii w gminie Krasnystaw

EFRR 3 znaki kolor

Zakres rzeczowy projektu obejmuje wykonanie 415 szt. instalacji kolektorów słonecznych do wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

W wyniku instalacji kolektorów słonecznych budynki mieszkalne zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia umożliwiające czerpanie energii ze źródeł odnawialnych - promieniowania słonecznego – co spowoduje wzrost bezpieczeństwa energetycznego w Gminie poprzez dywersyfikację dostaw energii. Równocześnie osiągnięty zostanie efekt ekologiczny - ograniczone zostanie zużycie surowców konwencjonalnych (węgiel, drewno), których spalanie powoduje emisję zanieczyszczeń do powietrza i efekt cieplarniany.

Dzięki temu zmniejszą się koszty ogrzewania wody, co przełoży się na oszczędności w budżetach domowych. Efektem realizacji projektu będzie wzrost potencjałów rozwojowych Gminy Krasnystaw, podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej i walorów turystycznych regionu oraz wzrost jakości życia mieszkańców. Poprawie ulegnie też stan środowiska naturalnego w regionie.  ”

Projekt pn. „Odnawialne źródła energii w gminie Krasnystaw”
współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach