Budowa Wiejskiego Domu Kultury i Turystyki w Widniówce

Gmina Krasnystaw zrealizowała projekt pn. „Budowa Wiejskiego Domu Kultury i Turystyki w Widniówce” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Całkowita wartość operacji wyniosła 435 497,40 zł, z czego 200 000,00 zł stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektu powstał budynek o powierzchni użytkowej 103 m2 wraz z instalacjami elektryczną i sanitarną. Zagospodarowano też teren przyległy. Obiekt został również umeblowany.
Powstały obiekt stworzył estetyczne centrum wsi a dzięki jego bezpośredniemu sąsiedztwu
z lasem „Namule”, który rozciąga się w kierunku północno – zachodnim aż do Państwowej Stadniny Ogierów w Białce, przyczyni się do wykorzystania potencjału turystycznego miejscowości Winiówka.

Gmina Krasnystaw 2014