Przebudowa Wiejskiego Domu Kultury w msc. Zakręcie

Gmina Krasnystaw w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zrealizowała operację pn. „Przebudowa Wiejskiego Domu Kultury w msc. Zakręcie”.
Zrealizowana inwestycja obejmowała wykonanie: nowego pokrycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, tynków i robót malarskich, termomodernizacją budynku, wykonanie ogrodzenia, klimatyzacji, instalacji gazowej wraz z ogrzewaniem, przyłącza kanalizacyjnego, instalacji elektrycznej, oświetleniowej i odgromowej, opaski odwadniającej wraz z chodnikami i placami postojowymi.

W ramach przedmiotowej operacji zostało także zakupione wyposażenie rekreacyjne tj. stół do tenisa stołowego, piłkarzyki i stół bilardowy. Całkowita wartość projektu wyniosła 579 107,43 zł, z czego 319 984,27 zł zostanie zrefundowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Przebudowany budynek wraz z zagospodarowanym teren przyległym (chodniki, parkingi) utworzył estetyczne centrum wsi, które zintegruje mieszkańców oraz zwiększy atrakcyjność miejscowości.

Gmina Krasnystaw 2014