Gmina Krasnystaw będzie mieć pieniądze na zakup sprzętu i wprowadzenie rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo informatyczne i przesyłania danych wrażliwych. Wszystko będzie kosztować ponad 675 tysięcy złotych, które niemal w całości będą pochodzić z projektu “Cyberbezpieczny samorząd”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Dzięki programowi samorządy mogą kupić i wdrożyć nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz skuteczne procedury zabezpieczające systemy informatyczne, a także szkolić pracowników w tym zakresie. Wszystko po to, by mieszkańcy mieli bezpieczny dostęp do usług cyfrowych i zapewnioną ochronę ich danych.

– Nasz projekt będzie obejmował zakup m.in. serwerów, oprogramowania antywirusowego, dysków sieciowych, licencji, a także oprogramowania, które umożliwi ochronę danych, tworzenie kopii zapasowych oraz odzyskiwanie danych po awarii. Przyznane środki wykorzystamy również na szkolenia pracowników – wylicza wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Szacuje się, że realizacja całego projektu będzie kosztować ponad 675 tysięcy złotych, przy wkładzie własnym gminy sięgającym zaledwie 3 tysięcy 700 złotych.

Wniosek o przyznanie dotacji przez CPPC jest na liście projektów zaakceptowanych do dofinansowania. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy o przekazaniu środków, od której gmina uzależnia termin przystąpienia do realizacji projektu.

Data opublikowania: 15:13, 20 lutego 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości