W zależności od pory roku wolny czas aktywnie można wykorzystać na spacery po lesie, zwiedzanie zabytków, czy przejażdżki rowerowe. Różne formy aktywności wyrazili w formie plastycznej młodzi mieszkańcy gminy Krasnystaw, składając propozycje w konkursie, który pod patronatem wójta zorganizowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Najciekawsze prace będą zdobić korytarze miejscowego urzędu, a na razie ich autorzy cieszą się z nagród, które jury przyznało z podziałem na temat i grupę wiekową.

Najmłodsi uczestnicy z gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych wykonywali prace pod hasłem “Letnie zabawy – lato w profilaktyce”. Tematem konkursu w Szkole Podstawowej w Małochwieju Dużym była “Letnia podróż – lato w profilaktyce”, w Szkole Podstawowej w Siennicy Nadolnej – “Mój wiosenny spacer – wiosna w profilaktyce”, w Zespole Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem – “Jesienny odpoczynek – jesień w profilaktyce”, a plastycy ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie oraz Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, zgłaszali propozycje opatrzone tytułem – “Zimowe przygody – zima w profilaktyce”.

Na konkurs wpłynęło łącznie 135 prac, za które jury przyznało 33 nagrody i 39 wyróżnień.

W najmłodszej grupie autorów w wieku 5-ciu i 6 lat oraz zerówkowiczów członkowie komisji przyznali 3 nagrody główne  i po 3 wyróżnienia w każdym z przedszkoli. Pierwsze miejsce zajął Antoni Mucha z oddziału przedszkolnego przy SP w Małochwieju Dużym, drugie – Liliana Perestaj z oddziału przedszkolnego przy Zespole 3 w Krasnymstawie, a trzecie – Rozalia Jasion z Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej.

Spośród uczniów klas I – IV ze SP w Małochwieju Dużym laureatami zostali – Kinga Stawińska, Tymon Tokarz i Kamil Oleszczuk. Z SP w Siennicy Nadolnej pierwszą nagrodę otrzymała Lily Zagdańska, drugą – Wiktoria Zadura, a trzecią – Łucja Zborowska. Najciekawsze prace, wykonane przez plastyków z ZPiSP w Krupem zgłosili – Jakub Bielesza, Otylia Saj i Milena Babicz. Na konkursowym podium w SP Jaślikowie znaleźli się kolejno – Antonina Patyk, Adrian Kiszczak i Julia Grabek, a z popularnej “Trójki” w Krasnymstawie – Karol Jóźwiak, Oliwia Terlecka i Jana Kupiecka.

W kategorii uczestników z klas V – VIII w SP w Małochwieju Dużym jurorzy nagrodzili Oliwię Dziedzic, Laurę Huk i Elżbietę Ciepałowicz. Z SP w Siennicy Nadolnej laureatkami zostały – Aleksandra Pastuszak, Karolina Sadowska i Agata Szewczyk. Najciekawsze propozycje ze SP w Krupem zgłosiły – Julia Litwin, Aleksandra Pastuszak i Matylda Skubisz. Pierwszą nagrodę wśród uczniów SP w Jaślikowie odebrała Daria Kosior, drugą – Lena Sulikowska, a trzecią – Maria Miszczak. Listę laureatów w tej grupie wiekowej dopełniają – Maja Dziedzic, Szymon Charkot i Maja Demczuk z krasnostawskiej “Trójki”.

Uroczyste podsumowanie i wręczanie nagród odbywało się sukcesywnie w poszczególnych placówkach, które odwiedzali m.in. wójt gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk, zastępca wójta Andrzej Bąk i sekretarz Krzysztof Gałan oraz przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Katarzyna Patyra i Sławomir Bałabaj.

Pełne wyniki konkursu

Data opublikowania: 15:10, 27 czerwca 2024

Kategorie: Aktualności