Wspólne, świąteczne spotkanie uczniów z gminy Krasnystaw. Placówka w Małochwieju Dużym gościła w tym tygodniu delegacje dwóch innych szkół w gminie. Wszyscy wzięli udział w pierwszym Świątecznym Koncercie Kolęd i Pastorałek pod honorowym patronatem wójta Edyty Gajowiak-Powroźnik. – Zwykle przed świętami organizowaliśmy szkolne spotkania, których głównym punktem były jasełka, wykonywane wyłącznie przez naszych uczniów. Tym razem z inicjatywy księdza Rafała Lamorskiego z parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie zaprosiliśmy uczniów pozostałych placówek gminnych, by wspólnie poczuć atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski.

Zaproszenie przyjęli wokaliści ze szkół w Siennicy Nadolnej i Krupem wraz z opiekunami.

Młodzi artyści zaśpiewali m.in.: „Dziś w stajence”, „Była noc”, „Przylecieli aniołkowie”, „Kolędnicy przybyli”, „Jezus malusieńki”, „Z narodzenia Pana” i „Od serca do ucha”. W świątecznym repertuarze znalazły się również: „Lulajże Jezuniu”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Świeć gwiazdeczko”, „Pastuszek bosy”, „Do szopy”, „Pójdźmy wszyscy”, „Jeden dzień w roku” i „Przybieżeli do Betlejem”.

Wokalistów z SP w Krupem aktywnie wsparła dyrektor Izabela Józefowska, która razem ze swoimi uczennicami zaśpiewała kolędy „Gore gwiazda Jezusowi” i „Jezus malusieńki”.

Z dużym aplauzem publiczności spotkał się m.in. występ najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Małochwieju Dużym, które wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami z klas I – III zaśpiewały dwa utwory po angielsku. „Hello Reindeer” i „We wish you a merry Christmas” wykonawcy przygotowali pod kierunkiem Renaty Lewandowskiej.

Artyści z młodszych klas SP w Siennicy Nadolnej pracowali z Dorotą Piech-Milewską, ich rówieśnicy z SP w Krupem z Renatą Frańczuk, uczniowie z Małochwieja Dużego przygotowywali się do koncertu z Danutą Berbeć i Marzeną Sokół, a uczniowie klas IV – VIII wszystkich placówek do występu przygotował Krzysztof Darmochwał.

Śpiewaniu kolęd i pastorałek towarzyszyła świąteczną dekoracja, o którą zadbała Elżbieta Marczewska-Buk.

Koncert nie miał formuły konkursu, a wszyscy uczniowie i opiekunowie na pamiątkę otrzymali figurki aniołka.

Data opublikowania: 10:11, 28 grudnia 2023

Kategorie: AktualnościWiadomości