Nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Jaślikowie powinien powstać zgodnie z planem. Gmina Krasnystaw właśnie podpisała umowę z wykonawcą robót, które potrwają dwa miesiące, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z funduszy unijnych.

Komisja przetargowa rozpatrzyła aż 9 ofert, w tym 3, których wartość nie przekraczała wartości kosztorysowej. Ostatecznie wybrała propozycję lokalnego wykonawcy z Krupego, sięgającą prawie 180 tysięcy złotych.

Gmina pokryje mniej niż połowę kosztów, ponieważ na 63 procent ma dotację z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Pieniądze te zostaną wykorzystane na budowę placu o nawierzchni poliuretanowej, gdzie dzieci będą mieć do dyspozycji m.in.: bujaki, huśtawki, karuzelę, drabinki linowe i ściankę wspinaczkową. Nowy obiekt zostanie również wyposażony w stojaki na rowery i ławki.

Budowa nowego placu zabaw w Jaślikowie, który powstanie w miejscu “starego”, jest jednym z elementów szerszego programu budowy lub modernizacji takich obiektów przy szkołach podstawowych. Podobne prace są planowane przy szkole w Małochwieju Dużym. Na to zadanie gmina również pozyskała zewnętrzne środki, tym razem z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Data opublikowania: 09:53, 15 maja 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości