logo gpwsn

Gminne Przedszkole w Siennicy Nadolnej będzie prowadzić zajęcia innowacyjną metodą “Tuputan”.

   By je wprowadzić do swojej oferty, placówka kupi specjalny dywan i inne pomoce dydaktyczne. Na ten cel otrzyma pieniądze z konkursu “Na dobry początek” Fundacji BGK. “Tuputan” to nowatorska metoda pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w tym z dziećmi niepełnosprawnymi. Jej najważniejszym elementem jest specjalny dywan, który można wykorzystać nie tylko do zajęć tanecznych czy ruchowych, ale również nauki matematyki, przyrody czy języka angielskiego oraz wszelkich zajęć terapeutycznych, w tym korekcyjnych czy rewalidacyjnych.

   Oprócz dywanu, placówka zostanie doposażona w specjalne maty z figurami, liniami i cyframi, odtwarzacz CD, instrumenty perkusyjne i pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.

   Ci ostatni w ramach projektu przejdą również szkolenie, by zdobyć kwalifikacje do stosowania nowej metody.

   Na realizację pomysłów zapisanych w projekcie pod nazwą “Tuputan, bo nauka nie może być nudna” Gmina Krasnystaw otrzyma ponad 14 tysięcy złotych, które powinny wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów.

   Na razie Fundacja BGK ogłosiła listę wnioskodawców, którym przyznała środki. Pieniądze mają być przekazane na początku 2023 roku, a pierwsze zajęcia w przedszkolu w Siennicy Nadolnej są planowane już na styczeń.

Data opublikowania: 08:34, 14 września 2022

Kategorie: Wiadomości