herbugk mm 

    Gmina Krasnystaw razem z samorządem województwa lubelskiego jeszcze w tym roku przebuduje kolejny odcinek drogi wojewódzkiej 842 w Zażółkwi.

    Inwestycja będzie kosztować więcej niż pierwotnie planowano, ale podczas sesji we wtorek 26 września rada gminy zwiększyła środki na ten cel, a to pozwoli rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą robót. Łącznie na to zadanie wydamy prawie 1,5 miliona złotych. Wcześniej przekazaliśmy samorządowi województwa 950 tysięcy, a teraz radni zgodzili się dołożyć prawie 550 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną wykorzystane na budowę chodnika, odtworzenie rowów i położenie nowej nawierzchni na 300-metrowym odcinku trasy wojewódzkiej Krasnystaw – Wysokie – Rudnik Szlachecki. Po zakończeniu robót w naszej gminie do poprawienia zostanie jeszcze fragment tej drogi o długości około 250 metrów.

    Podczas wtorkowej sesji radni zgodzili się również na przekazanie Powiatowi Krasnostawskiemu ponad 170 tysięcy złotych na refundację już wykonanego remontu około 800 metrów drogi powiatowej Wola Żulińska – Józefów – Kasjan w Bzitem. Połowa środków będzie pochodzić z części Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a resztę – w różnych częściach – sfinansują Gmina Krasnystaw i samorząd powiatowy.

    Ponadto Rada Gminy Krasnystaw uchwaliła we wtorek zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, uwzględniając wnioski złożone przez mieszkańców oraz wnioski złożone przez samorząd w zakresie własnych działek. Samorząd zmienił m.in. przeznaczenie terenów po byłych szkołach w Bzitem i Zakręciu, które teraz mogą być wykorzystane na cele usługowe, w tym komercyjne. Z kolei mieszkańcy wnioskowali przede wszystkim o możliwość przeznaczenia działek rolnych na cele budowlane. Zmiany dotyczą różnych części gminy, w tym miejscowości: Zastawie Kolonia, Jaślików, Białka, Siennica Nadolna, Józefów czy Wincentów.

Data opublikowania: 10:53, 28 września 2023

Kategorie: Wiadomości