20210904 184737

Z nagrodą specjalną za twórczość regionalną i wyróżnieniem za potrawę wróciła delegacja Gminy Krasnystaw z finału wojewódzkiego konkursu „Kobieta gospodarna, wyjątkowa”.

   Podsumowanie rywalizacji regionalnej, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, odbyło się w miniony weekend w amfiteatrze „Kumowa Dolina” w Chełmie.

   Gminę Krasnystaw reprezentowały w nim członkinie kół gospodyń wiejskich z Bzitego, Zastawia i Zakręcia oraz twórczyni ludowa Anna Krzyżanowska z Widniówki, które zdobyły nominacje pod koniec lipca w półfinale w Depułtyczach Królewskich-Kolonii.

   W finale Anna Krzyżanowska zdobyła nagrodę specjalną w kategorii „najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy” za „serwetę inspirowaną tradycją”, natomiast KGW w Zakręciu otrzymało wyróżnienie w konkursie potraw z wykorzystaniem ziół za „kaczkę nadziewaną po staropolsku z ziołami”.

   Wśród gości wojewódzkiego finału byli wicepremier Jacek Sasin, posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, posłanka na Sejm RP Anna Dąbrowska-Banaszek i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

  Podobnie jak w poprzednich latach patronat nad konkursem objęła małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

fot. GCK Siennica Nadolna

 

Data opublikowania: 06:31, 9 września 2021

Kategorie: Wiadomości