DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG

Gmina Krasnystaw, uzyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (nabór 2024) i realizuje inwestycję pn. „Budowa drogi gminnej nr 126026L w msc. Siennica Nadolna”

Całkowita koszt kwalifikowalny zadnia wg. umowy w sparwie udzielenia dofinasowania wynosi:

497 049,05 zł, natomiast wartość dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi: 298 229,43 zł.

W ramach zadania planowana jest budowa drogi gminnej klasy „D”
o  126026L w miejscowości Siennica Nadolna.

Stan istniejący: Droga o nawierzchni gruntowo-tłuczniowej w dużym stopniu zdegradowana. Występują liczne deformacje oraz miejscowe zaniżenia na których po opadach deszczu tworzą się zastoiska wody.

Stan projektowany: Inwestycja zakłada budowę drogi mającą na celu wykonanie nowej nawierzchni wraz z warstwami podbudowy o dł. 0+261,50 m z betonu asfaltowego. Planowane jest wykonanie zjazdów indywidualnych o nawierzchni z kostki brukowej betonowe.  Zostanie wykonane oznakowanie pionowe.

Data opublikowania: 13:39, 17 kwietnia 2024

Kategorie: AktualnościPaństwowy fundusz celowyWiadomości