Przebudowa drogi w Siennicy Nadolnej jest pewna. Gmina Krasnystaw właśnie podpisała umowę z wykonawcą robót, które będą współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości około 300 metrów, gdzie trzeba położyć nową nawierzchnię, utwardzić pobocza, wykonać zjazdy do posesji oraz drenaż.

O realizację tego zadania starało się pięć firm, które zaproponowały ceny od prawie 550 tysięcy złotych do niemal 930 tysięcy. Ostatecznie za realizację tej inwestycji gmina zapłaci ponad 547 tysięcy złotych, z czego około 300 tysięcy będzie stanowić dotacja z budżetu państwa.

Zgodnie z podpisaną właśnie umową wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu pięciu miesięcy.

Inicjatorami tej inwestycji są sami mieszkańcy, którzy postanowili sfinansować koszty przygotowania dokumentacji projektowej ze środków funduszu sołeckiego.

Z kolei gmina postarała się o dotację z budżetu państwa. Początkowo wniosek o przyznanie dofinansowania z RFRD nie został zaakceptowany, ale był na liście rezerwowej.

Po przetargach na wcześniej zatwierdzone zadania pojawiły się jednak oszczędności, których część trafiła do gminy Krasnystaw.

osoby, stół, dokumenty, składanie podpisów

Data opublikowania: 09:10, 9 kwietnia 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości