Pomóc uchodźcom i mieszkańcom Ukrainy można w prosty sposób. Wystarczy dokonać wpłaty na konto Stowarzyszenia Wspólnie dla Gminy Krasnystaw.

Nr konta do wpłat: 07 8200 0008 2001 0024 9858 0005, z dopiskiem „DLA UKRAINY”.

Można również przekazać dary do Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej w godzinach od 08.00-18.00.

Najbardziej potrzebne są:

żywność długoterminowa: konserwy, cukier (najlepiej w saszetkach bądź w kostkach), makarony, olej, mąka, sól, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach. – kosmetyki i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci raczej w rozmiarach 3-4-5, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

środki opatrunkowe i leki: bandaże zwykłe i elastyczne, opaski uciskowe, gazy jałowe i opatrunkowe, plastry zwykłe i z opatrunkiem, rękawiczki jednorazowe, woda utleniona, spirytus salicylowy, tabletki przeciwbólowe, koce termiczne, pęsety sterylne, wata, nożyczki do opatrunków, apteczki pierwszej pomocy, kompresy jałowe, ampułki soli fizjologicznej, chusty opatrunkowe sterylne.

materace, śpiwory, koce, poduszki, rękawiczki robocze (w dużych ilościach), naczynia jednorazowe.

Data opublikowania: 10:42, 9 marca 2022

Kategorie: Pomoc Ukrainie