Szymon Szuryga wśród uczniów klas I – IV i Agata Szewczyk spośród uczniów starszych klas podstawówek z gminy Krasnystaw wiedzą najlepiej jak zapobiegać pożarom. To oni wygrali gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” i zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół powiatu krasnostawskiego.

W eliminacjach gminnych o nominacje rywalizowało ośmioro uczniów z czterech szkół podstawowych. Wszyscy mierzyli się z zadaniami, które dotyczyły m.in.: znajomości przepisów pożarniczych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że w młodszej grupie wiekowej Szymon Szuryga ze Szkoły Podstawowej w Krupem wyprzedził Aleksandra Kasprzaka ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Dziedzic z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie, a czwarte – Ignacy Lewandowski ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie.

Z kolei w kategorii starszych klas podstawówek za Agatą Szewczyk z SP w Siennicy Nadolnej uplasowali się Roksana Podgórska z krasnostawskiej „Trójki”, Magdalena Frańczuk z SP w Krupem i Paulina Pachuta z SP w Jaślikowie.

Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez wójta gminy Krasnystaw Edytę Gajowiak-Powroźnik, a wszyscy uczestnicy odebrali upominki, przekazane przez Bank Spółdzielczy i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie.

Młodzież zapobiega pożarom, dzieci , dyplomy , opiekunowie, zwycięży

Data opublikowania: 09:35, 22 marca 2024

Kategorie: Aktualności